شرایط و قوانین

قوانین و شرایط استفاده از محصولات و خدمات

کاربر گرامی لطفا موارد ذکر شده در این آیین‌نامه اجرایی را به دقت مطالعه فرمایید، عضویت و ورود شما به سایت مهبانگ و استفاده از امکانات و سرویس‌های ما به منزله آگاه بودن و پذیرش تمامی شرایط، مقررات و دستورالعمل‌های اجرایی مدون در این آیین‌نامه است.

قوانین عمومی

تمامی قوانین، مقررات و رویه‌های مدون در این آیین‌نامه منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده نگاشته شده است. در صورت اعمال تغییرات در این آیین‌نامه، تغییرات پس از تصویب توسط مهبانگ از طریق همین صفحه به اطلاع کاربران محترم می‌رسد و آیین‌نامه اصلاح شده به‌روزرسانی می‌شود؛ استفاده مستمر از سایت مهبانگ به معنی پذیرش تغییرات احتمالی قوانین و شرایط استفاده می‌باشد.

کلیات، مفاهیم و تعاریف

اسامی و مفاهیم کلی مورد استفاده در این آیین‌نامه به شرح زیر تعریف می‌گردند و از این پس در شرح شرایط، مقررات و دستورالعمل‌های اجرایی هر واژه و مفهوم به تعریف ارایه شده در زیر این آیتم استناد دارد.

فروشگاه: به سایت تجاری مهبانگ ازین پس به اختصار عنوان "فروشگاه" اطلاق می‌شود.

کاربر: شخص حقیقی یا حقوقی که با استفاده از ارتباطات الکترونیکی به سایت تجاری مهبانگ مراجعه نموده و از امکانات و سرویس‌های موجود در آن بهره‌مند می‌شود.

پروفایل کاربری: پروفایل کاربری، وبلاگ یا صفحه اختصاصی کاربر در سایت مهبانگ است. پروفایل به صورت استاندارد شامل دو قسمت اطلاعات عمومی و اطلاعات خصوصی است؛ عکس پروفایل، مشخصات هویتی، تحصیلات، تخصص‌ها و جایگاه سازمانی به صورت پیش فرض اطلاعات عمومی کاربر را تشکیل می‌دهند و سوابق خرید، مشتریان معرفی شده، امتیازهای کسب شده و علاقه‌مندی‌ها به صورت پیش فرض اطلاعات خصوصی کاربر را تشکیل می‌دهند. عکس‌ها، سخن‌ها و سایر موارد بنابر سلیقه کاربر می‌توانند به صورت عمومی یا خصوصی نشر یابند.

فرآیند فروش: مجموعه عملیات مشاهده، بررسی و مقایسه کالاها، انتخاب کالای خاص، سفارش‌گذاری و انتخاب شیوه پرداخت و ارسال کالا فرآیند فروش را تشکیل می‌دهند. فرآیند فروش از دیدگاه فروشگاه همان فرآیند خرید از دیدگاه کاربر است.

ایجاب سفارش و قرارداد فروش

ماهیت فروش در سایت مهبانگ، فروش آنلاین است و متعاقب آن قرارداد فروش نیز قراردادی مجازی است. در قرارداد فروش مجازی تمامی پیشنهادها و مکاتبات صورت گرفته از طریق داده‌پیام و بر بستر ارتباطات الکترونیکی سندیت داشته و نتایج و تبعات آن لازم‌الاجرا می‌باشند. عقد قرارداد فروش در مهبانگ شامل سه مرحله سفارش‌گذاری، تایید سفارش و نهایی کردن سفارش است.

سفارش‌گذاری؛ کاربر پس از مشاهده، بررسی و مقایسه کالاهای عرضه شده در فروشگاه و گزینش کالای مورد نظر خود، اقدام به سفارش‌گذاری می‌نماید. سفارش‌گذاری به منزله درخواست انجام معامله فروش می‌باشد.

تایید سفارش؛ فروشگاه پس از دریافت سفارش، اقدام به پردازش سفارش و کنترل کمی و کیفی موجودی انبار جهت بررسی وضعیت کالای مورد درخواست کاربر می‌نماید. در صورتی که مشکلی در راستای ارایه مطلوب کالا به خریدار وجود نداشته باشد، فروشگاه اقدام به تایید سفارش و صدور پیش‌فاکتور برای کاربر می‌نماید. تایید سفارش به منزله ایجاب انجام معامله فروش می‌باشد.

نهایی کردن سفارش؛ کاربر پس از دریافت پیش‌فاکتور، با انتخاب روش پرداخت، روش ارسال و تایید نهایی سفارش و متعاقب آن پرداخت مبلغ پیش‌فاکتور سفارش خود را نهایی می‌کند. نهایی کردن سفارش به منزله پذیرش ایجاب انجام معامله فروش می‌باشد.